Dec 31 2014

Dlaczego nie jesteśmy społecznościowi

- “Właściwie to nad czym dokładnie pracujesz?” Czasami od takich pytań uciec się nie da. Szczególnie, gdy słyszysz je w charakterze wyrzutu, że spędzasz nastą godzinę przy telefonie, nie grając bynajmniej w GTA… Owszem, tworzenie Emplocity zajmuje nam dużo czasu przez ostatnie miesiące. I trzeba czasem w kilku słowach wytłumaczyć, w jaki to właściwie rewolucyjny pomysł tak uwierzyliśmy, że ryzykujemy dla niego życie rodzinne, hipotekę i dobrostan naszych owiec w Minecrafcie.

Oto jedna z możliwych odpowiedzi:

“Wiesz, co to Linkedin, Goldenline?”
“Mhmmm…”
“No widzisz, więc my właśnie robimy coś zupełnie, ale to zupełnie innego…”

Spóźniony trend

Tymczasem przecież, niezbyt skore do szybkiej adaptacji nowinek technologicznych działy HR właśnie niedawno zauważyły nareszcie i doceniły “social recruiting”. Serwisy społecznościowe już od dawna dostarczają nam codziennej informacji, co twój kolega z Grudziądza spożył na śniadanie i ile przebiegł kilometrów w Endomondo. A teraz również zabierają się za rewolucję w rekrutacji. My tymczasem chcemy pójść pod prąd. Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy serwisem społecznościowym. Dlaczego?

Od czego zależy powodzenie w “społecznościowej” rekrutacji?

Istotą mediów społecznościowych nie jest autoekspresja, jak to się wielu z nas na pierwszy rzut oka wydaje. Jest nią oglądanie się w oczach innych. Dziesięć kilometrów przebiegnięte wokół Lasu Kabackiego to całkiem fajne osiągnięcie – twoje własne. Te same dziesięć kilometrów wrzucone na Facebooka przestaje się nawet liczyć w kilometrach, a zaczyna w lajkach.
Myślisz, że to tylko erystyka? Rekruterzy się z tobą nie zgodzą, a z powyższej obserwacji wyciągają wnioski przeliczalne na pieniądze i karierę. Potrafisz programować w C++ na poziomie bardzo dobrym? Pochwal się tym na Linkedin, a nagle poziom “bardzo dobry” zmieni się w “mam tylko trzy potwierdzenia tej umiejętności, w tym dwa od rodziców. Jesteś świetnym handlowcem w swojej branży? To jakim cudem nie masz w swojej sieci kontaktów dyrektora Nowaka? Wiesz wiele o neurologii małych przeżuwaczy? Co z tego, skoro nie udzielasz się na najważniejszej forum na ten temat…

Rekrutacja odwrócona? – powrót do korzeni

Znasz pewnie ludzi, którzy mają na Facebooku pięciokrotnie więcej znajomych od ciebie. Wszyscy ich znają i lubią, a zdjęcie ich śniadania ma więcej lajków, niż twoja zmiana statusu związku na “zaręczony”. To jest pewna szczególna cecha osobowości. Konkretna, mierzalna, i nie mająca nic wspólnego z innymi zaletami i wadami takiej osoby. W świecie społecznościowej rekrutacji nagle się okazuje, że staje się ona podstawowym atutem. posiadasz więcej lajków, znajomych, potwierdzeń i udostępnień – masz szansę na lepszą pracę.
W założeniach projektu Emplocity przyjęto jednak inny model, tj. Model rekrutacji odwróconej. Miarą wartości człowieka nie jest ilość osób, którzy tę wartość potwierdzają. Łatwość czy trudność znalezienia pracy nie powinna zależeć od tego, ilu dyrektorów i kierowników masz w swojej sieci kontaktów. “Społeczny dowód słuszności”, który odpowiada za twoją pozycję w “social recruitment” nie jest żadnym dowodem, jest za to dobrze opisaną przez psychologię techniką manipulacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie: praca sama cię znajdzie


Dec 31 2014

Dlaczego nie jesteśmy społecznościowi

- “Właściwie to nad czym dokładnie pracujesz?” Czasem od takich pytań uciec się nie da. Zwłaszcza, kiedy słyszysz je w charakterze wyrzutu, iż spędzasz piętnastą godzinę przy komputerze, nie grając bynajmniej w GTA… Owszem, tworzenie Emplocity zajmuje nam sporo czasu przez ostatnie miesiące. I trzeba czasem w kilku słowach wyjaśnić, w jaki to właściwie rewolucyjny pomysł tak uwierzyliśmy, że ryzykujemy dla niego życie rodzinne, hipotekę i dobrostan naszych owiec w Minecrafcie.

Oto jedna z wielu odpowiedzi:

“Wiesz, co to Linkedin, Goldenline?”
“Mhmmm…”
“No widzisz, więc my właśnie robimy coś zupełnie, ale to zupełnie innego…”

Spóźniony trend

Tymczasem przecież, niezbyt skore do szybkiej adaptacji nowinek technologicznych działy HR właśnie niedawno zauważyły nareszcie i doceniły “social recruiting”. Serwisy społecznościowe już od wielu lat dostarczają nam codziennej informacji, co twój kolega z Grudziądza spożył na śniadanie i ile przebiegł kilometrów w Endomondo. A teraz również zabierają się za rewolucję w rekrutacji. My natomiast chcemy iść pod prąd. Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy serwisem społecznościowym. Dlaczego?

Od czego zależy powodzenie w “społecznościowej” rekrutacji?

Istotą mediów społecznościowych nie jest autoekspresja, jak to się wielu z nas na pierwszy rzut oka wydaje. Jest nią oglądanie się w oczach innych. Dziesięć kilometrów przebiegnięte wokół Lasu Kabackiego to całkiem interesujące osiągnięcie – twoje własne. Te same dziesięć kilometrów wrzucone na Facebooka przestaje się nawet mierzyć w kilometrach, a zaczyna w lajkach.
Myślisz, że to tylko erystyka? Rekruterzy się z tobą nie zgodzą, a z powyższej obserwacji wyciągają wnioski przeliczalne na pieniądze i karierę. Potrafisz programować w C++ na poziomie bardzo dobrym? Pochwal się tym na Linkedin, a nagle poziom “bardzo dobry” zmieni się w “mam tylko trzy potwierdzenia tej umiejętności, w tym dwa od rodziców. Jesteś świetnym handlowcem w swojej branży? To jakim cudem nie masz w swojej sieci kontaktów dyrektora Nowaka? Wiesz wiele o neurologii małych przeżuwaczy? Co z tego, skoro nie udzielasz się na najważniejszej grupie dyskusyjnej na ten temat…

Rekrutacja odwrócona? – powrót do korzeni

Znasz pewnie ludzi, którzy mają na Facebooku pięciokrotnie więcej znajomych od ciebie. Wszyscy ich znają i lubią, a zdjęcie ich śniadania ma więcej lajków, niż twoja zmiana statusu związku na “zaręczony”. To jest pewna szczególna cecha osobowości. Konkretna, mierzalna, i nie mająca nic wspólnego z innymi zaletami i wadami takiej osoby. W świecie społecznościowej rekrutacji nagle się okazuje, iż staje się ona podstawowym atutem. posiadasz więcej lajków, znajomych, potwierdzeń i udostępnień – masz szansę na lepszą pracę.
W założeniach projektu Emplocity przyjęto jednak odrębny model, tj. Model rekrutacji odwróconej. Miarą wartości człowieka nie jest ilość osób, którzy tę wartość potwierdzają. Łatwość czy trudność znalezienia pracy nie powinna zależeć od tego, ilu dyrektorów i kierowników masz w swojej sieci kontaktów. “Społeczny dowód słuszności”, który odpowiada za twoją pozycję w “social recruitment” nie jest żadnym dowodem, jest za to dobrze opisaną przez psychologię techniką manipulacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie: rekrutacja odwrócona


Dec 31 2014

Dlaczego nie jesteśmy społecznościowi

- “Właściwie to nad czym dokładnie pracujesz?” Czasem od takich pytań uciec się nie da. Szczególnie, podczas słyszysz je w charakterze wyrzutu, iż spędzasz nastą godzinę przy telefonie, nie grając bynajmniej w GTA… Owszem, tworzenie Emplocity zajmuje nam mnóstwo czasu przez ostatnie miesiące. I trzeba czasem w kilku wyrazach wyjaśnić, w jaki to właściwie rewolucyjny pomysł tak uwierzyliśmy, iż ryzykujemy dla niego życie rodzinne, hipotekę i dobrostan naszych owiec w Minecrafcie.

Oto jedna z wielu odpowiedzi:

“Wiesz, co to Linkedin, Goldenline?”
“Mhmmm…”
“No widzisz, więc my właśnie robimy coś zupełnie, ale to zupełnie innego…”

Spóźniony trend

Tymczasem przecież, niezbyt skore do szybkiej przystosowania się nowinek technologicznych działy HR właśnie niedawno zauważyły nareszcie i doceniły “social recruiting”. Serwisy społecznościowe już od dawna dostarczają nam codziennej zapowiedzi, co twój kolega z Grudziądza zjadł na śniadanie i ile przebiegł kilometrów w Endomondo. A teraz również zabierają się za rewolucję w rekrutacji. My natomiast chcemy iść pod prąd. Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy serwisem społecznościowym. Dlaczego?

Od czego zależy powodzenie w “społecznościowej” rekrutacji?

Istotą mediów społecznościowych nie jest autoekspresja, jak to się wielu z nas na pierwszy rzut oka wydaje. Jest nią oglądanie się w oczach innych. Dziesięć kilometrów przebiegnięte W koło Lasu Kabackiego to całkiem interesujące osiągnięcie – twoje własne. Te same dziesięć kilometrów wrzucone na Facebooka przestaje się nawet liczyć w kilometrach, a zaczyna w lajkach.
Myślisz, że to tylko erystyka? Rekruterzy się z tobą nie zgodzą, a z powyższej obserwacji wyciągają wnioski przeliczalne na pieniądze i karierę. Potrafisz programować w C++ na poziomie bardzo dobrym? Pochwal się tym na Linkedin, a nagle poziom “bardzo dobry” zmieni się w “mam tylko trzy potwierdzenia tej umiejętności, w tym dwa od rodziców. Jesteś świetnym handlowcem w swojej branży? To jakim cudem nie masz w swojej sieci kontaktów dyrektora Nowaka? Wiesz dużo o neurologii małych przeżuwaczy? Co z tego, jeśli nie udzielasz się na najważniejszej grupie dyskusyjnej na ten temat…

Rekrutacja odwrócona? – powrót do korzeni

Znasz pewnie ludzi, którzy mają na Facebooku pięciokrotnie więcej znajomych od ciebie. Wszyscy ich znają i lubią, a zdjęcie ich śniadania ma więcej lajków, niż twoja zmiana statusu związku na “zaręczony”. To jest pewna szczególna cecha osobowości. Konkretna, mierzalna, i nie mająca nic wspólnego z innymi zaletami i wadami takiej osoby. W świecie społecznościowej rekrutacji nagle się okazuje, że staje się ona podstawowym atutem. Masz więcej lajków, znajomych, potwierdzeń i udostępnień – masz szansę na lepszą pracę.
W założeniach projektu Emplocity przyjęto jednak inny model, tj. Model rekrutacji odwróconej. Miarą wartości człowieka nie jest ilość osób, którzy tę wartość potwierdzają. Łatwość czy trudność znalezienia pracy nie powinna zależeć od tego, ilu dyrektorów i kierowników masz w swojej sieci kontaktów. “Społeczny dowód słuszności”, który odpowiada za twoją pozycję w “social recruitment” nie jest żadnym dowodem, jest za to dobrze opisaną przez psychologię techniką manipulacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie: emplocity


Dec 30 2014

Trochę odnośnie prowadzenia gospodarstwa.

To ogólny artykuł, którego najpoważniejszym celem jest to by większa ilość rolników w Polsce wiedziała, że są usługi, dzięki którym codzienne prowadzenie swojego gospodarstwo rolnego – mniejszego czy większego, bez żadnego cienia wątpliwości będzie dużo łatwiejsze i bardziej skuteczne. Na przykład trzeba zwrócić większą uwagę na gazowanie zboza, w końcu szkodniki w zbożu to spora strata finansowa. Bądź co bądź żaden szanujący się rolnik nie powinien nie zwracać na tę usługę swojej uwagi.

W Internecie dużo ogłoszeń dot. usług takich jak fumigacja zboza, pewnie każdy się zgodzi, że w kwestii fumigacji zboża najbardziej istotna jest odpowiednia jakość. Wielce raduje serce, że obecnie jest prościej o to, bo dzięki właśnie temu wszystkiemu można sensowniej prowadzić własne gospodarstwo. Ciężko także nie przypomnieć, iż także dezynfekcja kurnika bądź osuszanie po zalaniu należą do tych usług, które powinny być zlecone specjalistom. Pewnie każdy się zgodzi, że dużo w tym wszystkim prawdy.
Możesz dowiedzieć się sporo więcej na fumigacja zboza, dezynfekcja kurnika.


Dec 30 2014

Zobacz to

Dzisiejsze części komputerowe generują wiele ciepła. Jest to słynny fakt. Każde urządzenie elektroniczne wytwarza ciepło. W ciągu ostatnich kilku lat poczyniono wzrost w podczas gdy przekazać pogodnie z elektronicznych elementów komputera. Fani byli Metoda chłodzenia wyboru aż parę lat temu. Teraz, postęp w technologii chłodzenia powodują, iż z większym natężeniem prawdopodobne, że nie będzie w tej chwili potrzebne fanów. Istnieje parę sposobów, innych niż wentylatory, które mogą znajdować się aktualnie stosowane w komputerach. Zastosowanie wysokiej sprawności radiatorami jest jednym z najbliższych natomiast metod chłodzenia komputera. Specjalnie zaprojektowane radiatory są obecnie dostępne wymienić wentylatory w zasilaczach, na procesorach tudzież kartach graficznych. Większość produkcji wysokiej temperatury podzespołów komputerowych mają radiatory przeznaczone chcący w celu nich. Istnieje obecnie nieco komputerów, które korzystają z tego nowego projektu. Gdy stosowane są radiatory multum ciepła wolno skutecznie przeniesione z komputera, na tyle, żeby przyjąć mu czynić bez problemów na standardowych prędkościach iw normalnych obciążeń.Najbardziej efektywne związek radiatorów obejmuje procesora, płyty głównej, zasilacza i karty graficznej spośród umywalką specjalnej obudowie komputera przeznaczonego aż do efektywnego rozpraszania promieniowania ciepła. Inną metodą stosowaną w celu wyeliminowania fanów jest chłodzenie płynu. Wiele kroki zostały poczynione w celu opracowania technologii chłodzenia cieczy. Producenci komputerów opracowali sposób, aby pobudzić serię rur zaś węży w całym komputerze tak, iż ciecz może znajdować się rozpowszechniane na całym ostygnie rzeczy w dół. Więc to, co zrobili to w zasadzie to odpowiednik grzejnika aż do komputera. Ten ciekły wymiana pozwala na szybkie chłodzenie elementów, tak aby nie oddać działanie komputera w najlepszym wydaniu. Chłodzenie wodne pozwala na mechanizm transportu aż do wykonania ogrzanej wody się do jednostek wtórnych, na ogół chłodnicy.Wody pozwala plus na spokojniejszych fanów biegania, iż nie nic bardziej błędnego “ciche” odgłosy fanów, tymczasem również pozwalają na przyspieszenie procesorów za pośrednictwem szczypanie częstość albo “przetaktowywanie” CPU. Jedną spośród zalet płynu przy użyciu chłodzenie radiatora, że płyn jest z większym natężeniem efektywne. Pozwala owo komputery bardziej efektywnie zaś szybciej uruchomienia. Dzisiejsze gablotka części składowe ma wiele artykułów, które koncentrują się na chłodzenie komputera. Artykuły zważać również elementy komputera, urządzeń peryferyjnych tudzież akcesoriów. Artykuły te są porządnie zbadane tudzież napisane.Zawartość jest tak ciekawe podczas gdy to jest pouczające. Nowe artykuły są dodawane do witryny codziennie. Aby pobudzić pewną różnorodność, istnieje do licha i trochę artykułów, które nie mają nic wspólnego spośród komputerami. Artykuły te są recenzje a są związane z miejsca, w którym zostały one znalezione. Jest owo bajeczny moja strona procedura dla witryn, ażeby wesprzeć popierać każdą stronę (y) innych internetową natomiast wzmóc pozycję w wyszukiwarkach. Polecane strony, które są częścią rosnącej Bailey Ventures Inc. kolekcji wolno trwać wewnątrz pośrednictwem tej strony. Gorąco polecam odwiedzić wszystkie te miejsca, bo mają wiele do zaoferowania.


Dec 29 2014

Szukasz pomocy w temacie przeprowadzki?

Wedle statystyk – choćby takich GUS-owskich, ludzie w Polsce są coraz bardziej mobilni. To doskonale, pewnie większość się zgodzi, że mobilność to wielce pozytywna cecha, przykładowo ludzie w USA są powszechnie znani na świecie z tego, iż nie obawiają się przeprowadzać. No dobra, to co w takim razie powinien szczególnie wiedzieć ten człowiek, który jest obecnie na etapie przeprowadzania się, to znaczy za krótki czas zmieni zamieszkiwane lokum?

Trudno nie zarekomendować usług przeprowadzkowych – co jak co, lecz z pewnością nie chcielibyśmy narzekać na to jak przebiega cała nasza przeprowadzka. Raduje fakt, iż przeprowadzki poznan są jak najbardziej akceptowalne pod względem finansowym, do tego ciężko nie dostrzec, że zasadniczo są świadczone w odpowiedni sposób. W ciągu ostatnich lat wiele razy przeprowadzałem się, zatem mam spore rozeznanie w tej kwestii. Ogólnie ciężko nie powiedzieć, że przeprowadzka z akurat firmą przeprowadzkową to najbardziej wskazane wyjście. I niech nikt nie rozumuje odwrotnie. Wiele od tej przeprowadzki w końcu zależy.
Zapraszamy na naszą stronę – przeprowadzki poznan.


Dec 29 2014

W jaki sposób uczcić urodziny swojej pociechy?

Kiedy człowiek jest nieco bardziej wiekowy, kolejne urodziny nie rajcują go aż tak mocno jak w przypadku dzieci – chociażby dlatego, iż bądź co bądź lat przybywa, więc urodziny przypominają nam o błyskawicznie mijającym życiu. A to również znaczy, że z pewnością organizacja urodzin dla dzieci w żadnym razie nie powinna być typowa.

No co jak co, ale nasze dziecko musi świetnie się bawić w czasie swoich urodzin! Jeśli to mały szkrab, fajną opcją jest najzwyklejszy klaun. Zapewne miłośnicy kina, którzy widzieli słynny horror “To” mają odrobinę negatywne postrzeganie klaunów, ale bez przesady, imprezy dla dzieci na których jest klaun są beztroskie, bardzo udane. Oczywiście zakładając, że jest przyzwoity, sympatyczny, charakteryzuje się pozytywnym kontaktem z najmłodszymi.

Następny urokliwy sposób na doskonałą zabawę urodzinową to choćby zamek dmuchany oraz balony z helem. Nasze dziecko i zaproszeni goście będą w stanie docenić balony czy zamki dmuchane. Miłej imprezy urodzinowej. Pewnie będzie wypasiona.
Zobacz naszą stronę organizacja urodzin dla dzieci, sala weselna rybnik.


Dec 29 2014

Stare domostwa nierzadko muszą być oczyszczone!

Choć właściwie ten tekst przede wszystkim traktuje o czyszczeniu starych domów, to pewnie każdy wie, że nierzadko zwalczanie pluskwy domowej czy odgrzybianie powinny zostać zrobione także we właśnie przypadku nowszych nieruchomości. Jednakowoż może się skupmy przede wszystkim na starszych domostwach. No niestety chronicznym problemem są pluskwy i grzyb. Istnieją specjalistyczne firmy, których zadaniem jest to by autentycznie każdy dom był w 100% wolny od tych niegodziwości.

Jeżeli któraś firma ma w swojej ofercie pluskwa domowa zwalczania, praktycznie na pewno powinniśmy być przekonani, iż autentycznie wszystko będzie na wysokim poziomie. Tak przynajmniej wynika z mojego całkiem sporego doświadczenia. Czyli dezynfekcja i odgrzybianie naprawdę należą do tych usług, które powinny być zlecone przez nas, bo jeżeli będziemy zbyt długo zwlekać, pewnie będziemy mieli później sporo większy kłopot. Porada dla osób sprzedających stary dom – często sytuacja jest taka, że po zrealizowaniu takiej usługi można zwiększyć wartość swojej własności.
Możesz dowiedzieć się dużo więcej na odgrzybianie, dezynfekcja.


Dec 29 2014

Naprawdę kosmetyki oraz perfumy wcale nie muszą być niemiłosiernie drogie!

Bardzo dobrze rozumiem te kobiety, które mocno narzekają na to, iż najzwyczajniej w świecie chciałyby kupować sporo częściej kosmetyki i perfumy, lecz takie znane marki jak make up factory albo max factor na nieszczęście są nieco poza zasięgiem ich budżetu. Jednakże nie jest powiedziane, że perfumeria internetowa i jakiś sklep kosmetyczny są takimi miejscami, w których to warto oglądać się tylko i wyłącznie za tanimi produktami, a więc ogólnie gorszymi pod względami jakościowymi. Na szczęście są codziennie organizowane fantastyczne kosmetyki / promocje perfumy, naprawdę korzystne pod względem cenowym.

Ciężko nie być usatysfakcjonowanym kiedy trafi się na fantastyczne produkty marki guerlain czy artdeco, które jednakże nie sprawiają, że na koncie zostają tylko i wyłącznie pustki. Istnieją nawet serwisy internetowe w których to informuje się tylko i wyłącznie o wypasionych promocjach. A więc jeżeli w istocie jakaś kobieta chciałaby kupić dużo taniej wypasione perfumy i kosmetyki online, jak najbardziej jest w stanie spełnić taką zachciankę. Miło, czyż nie?
Poczytaj na perfumeria internetowa, max factor.


Dec 29 2014

Naprawdę warto grywać w tenisa ziemnego

Choć tenis ziemny jest raczej drogim sportem, to jednakże również w naszym kraju jest coraz bardziej popularny. Kortów jest niemało, a na dodatek ich liczba ciągle wzrasta. Jeżeli jesteśmy najzwyklejszymi amatorami, ogólnie nie mamy żadnych ambicji, jakby nie patrzeć nie powinniśmy myśleć, że regularny trening w tenisa sprawi, iż będziemy wydawać dużo kasy, chociaż wiadoma sprawa, iż są dużo bardziej ekonomiczne formy aktywności fizycznej aniżeli gra w tenisa. Chociaż zapewne większości tenis ziemny kojarzy się z zespołowością, to jednakże nie można myśleć, że samodzielnie nie można nic zdziałać.

Przecież ścianka tenis to ostatnimi czasy coś piekielnie powszechnego. Jest to alternatywa, która jest z pewnością dużo bardziej ekonomiczna, a oprócz tego trudno nie napisać, że pod niektórymi względami dużo lepsza. Zwłaszcza ciężko nie rzec, iż ściana tenis jest idealna nie tylko dla singli, lecz także dla powracających do gry po dłuższej kontuzji. Tego typu ścianka treningowa bez problemu może być zainstalowana w zamkniętych pomieszczeniach, zatem trening jest sporo przystępniejszy.
Zobacz ofertę na gra w tenisa, ścianka treningowa.